Nabízíme službu výroby ovocné pálenky z Vašeho ovocného kvasu. Zpracujte Vaše ovoce a přeměňte je na  ušlechtilou pálenku, kterou si budete moci vychutnat při příjemných chvílích s rodinou, přáteli a známými. Pálenka se nezkazí, budete ji moci uskladnit na jakoukoliv dlouhou dobu.

K pálení si sebou vezměte občanský průkaz, nádoby na odvoz vypáleného destilátu a hlavně nezapomeňte kvas.

Zákazník musí po příjezdu vyplnit prohlášení pěstitele, kde uvede své osobní údaje.

Množství pálenky, které si může pěstitel nechat v pěstitelských pálenicích vypálit, je omezeno zákonem o lihu na 60 litrů 50% pálenky na domácnost - tj. stejný trvalý pobyt. Všechny osoby v dané domácnosti dohromady - nikoliv na jednu osobu. Tyto údaje se týkají vždy jedné sezóny, tj. období od 1.7. do 30.6. následujícího roku.

Výhoda pěstitelského pálení je v tom, že destilát vyrobený touto cestou je státem zvýhodněný a je na něj uvalena pouze poloviční spotřební daň než na ostatní druhy alkoholu. Pokud si tedy pěstitel nechá vypálit destilát z vlastního ovoce v pěstitelské pálenici, odvede daň poloviční tj. 162 Kč za 1 litr absolutního alkoholu. Odváděná daň je již započtena v ceně za pálení a celnímu úřadu ji za Vás platí pálenice.